Luxusní bydlení v Praze

Velká Chuchle je atraktivní lokalita pro život v hlavním městě. Čtvrť, která je městskou částí Prahy 5, se nachází na jihozápadním okraji hlavního města na levém břehu Vltavy.

Jedná se o mimořádné  místo, ve kterém jsou obyvatelé v přímém kontaktu s přírodou užívajíc si  klidu a soukromí a zároveň mají výborné spojení s vnitřní  Prahou a okolními obcemi (Slivenec, Radotín).

Praha 5 – Velká Chuchle  disponuje veškerou občanskou vybaveností. Nachází se zde řada obchodů, mateřská a základní škola, pošta, Městská knihovna, ordinace obvodního lékaře i veterinární ambulance a další

K výhodám místa patří i dobré dopravní spojení – lokalita je dosažitelná do 15 minut od stanice metra Smíchovské nádraží, autem nebo MHD (bus). Motoristé využíjí pro cestu do centra ulici Strakonická, a potřebují-li se dostat na Letiště Václava Havla nebo naopak směrem na D1, lze se během pár minut napojit na Pražský okruh.

vily v Praze

Tipy pro volný čas

Zároveň Velká Chuchle nabízí dostatek volnočasových aktivit. Obec je známá díky svému dostihovému závodišti, které se může chlubit více než stoletou tradicí. Koňské dostihy tu lze sledovat většinu nedělních odpolední, děti se mohou svézt na ponících nebo trávit čas v klubu „Hříbátka“, který nabízí pohybové i umělecké aktivity.

V nedalekém Chuchelském háji, který se nachází na kopci nad Velkou Chuchlí, si můžete projít naučnou stezku, navštívit kostel sv. Jana Nepomuckého a tamní malou lesní ZOO, kde uvidíte muflony, polární lišku, jezevce či srnky. Během letní sezóny o víkendu se tu můžete také občerstvit.

Milovníci pěší turistiky a cyklistiky se mohou vypravit na výlet i do širšího okolí. Velká Chuchle se nachází v blízkosti chráněné krajinné oblasti Český kras, kde lze navštívit například hrad Karlštejn, obec Svatý Jan pod Skalou, vápencové lomy Malá a Velká Amerika nebo se projet na kole údolím řeky Berounky.

Chcete zjistit více informací o vilách v Chuchli? Kontaktujte nás.